Peruk Bakımı Nasıl Yapılır?

Sentetik ve medikal olarak birbirlerinden ayrılmakta olan peruk saç ürünlerimize bakabilirsiniz. Türkiye’nin her iline ve ilçesine özel olarak toptan ürün satışlarımızı çeşitli ödeme yöntemlerimiz eşliğinde olmak üzere gönderiyoruz. Bu yazımızda, bünyemizde yer alan uzmanlarımızın peruk bakımı nasıl yapılır sorusuna yanıtlarını paylaşıyoruz.

Peruk kullanımı, yoğun bir çalışma hayatına sahip olmaları itibariyle bayanların düne kıyasla çok daha sık tercih ettikleri aksesuarlar içerisinde yerini alıyor. Doğal saçlarının gündelik yaşam koşturmacası içerisinde yıpranmasına göz yummak istemeyen bayanlar, peruk saç tercih ediyorlar.

Tabii ki peruk saçların tercihleri bazen medikal amaçlarla da olabiliyor. Nitekim merkezimizde yer almakta olan ürünlerimize baktığınızda, medikal peruklarımızın da olduğunu görüntülüyorsunuz.

Mutlaka kaliteli ham maddelerden üretilmiş olan müşterilerimiz için en doğru seçenekler olduklarına inandığımız peruk saç ürünlerimizi merkezimizde barındırmaktayız. Doğallıktan, kaliteden asla vazgeçmiyoruz. Müşterilerimizin doğal bir güzellik sahibi olmalarını sağlamak istiyoruz.

 Peruk bakımı nasıl yapılır diye merak etmekte olan müşterilerimiz ürünlerimizi satın aldıktan sonrasında bizleri arıyorlar. Konuya dair uzman görüşlerini merak ettiklerini dile getiriyorlar. Bizler de tabii ki uzmanlarımızın görüşlerine uyumlu olacak şekilde bu yazımız içerisinde gerekli önerilerimizi sunuyor olacağız.

Peruklarınızın Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

 Peruk bakımı nasıl yapılır diye baktığımızda ilk sorun olan perukların canlılıklarını kaybetmesi sorunu karşımıza geliyor. Biliyorsunuz ki doğal saçlarımız, keratin, vitaminler ve birtakım yağ özleri ile beslenerek canlılıklarını koruyorlar. Fakat peruk saçlarda böyle bir durum ne yazık ki bulunmuyor. Dolayısıyla saçlarınızın o canlı görüntülerini koruyabilmek için şu adımları takip etmeniz gerekiyor:

  1. İlk olarak yıkama konusuna değinmeliyiz. Peruk saçlarınızı kullanıyorsanız iki haftada bir yıkamayı ihmal etmemelisiniz.
  2. Tarak kullanımın geniş dişli bir tarak kullanmalısınız. Mutlaka uçtan uca bir şekilde saçlarınızı taramaya özen göstermelisiniz.
  3. Peruklarınızı kullanmadığınız zamanlarda, mümkünse satın aldığınız bir modele peruklarınızı takmalısınız.
  4. Peruklarınızı daha canlı ve ipeksi bir görünüme kavuşturmak istiyorsanız, melisa yağı ya da argan yağı kullanımına yer vermeli, zaman ayırmalısınız.
  5. Peruklarınızın yıkama sonrasındaki durulama işlemlerinde zarar görmeden nemini bırakabilmesi için ilk önce sıkarak suyunu çıkarmalı sonrasında en düşük sıcaklıkta fön ile kurutmalısınız.

Telefon: 0539 963 07 08

instagram: sackaynak_extensions

instagram: mikro_kaynak_merkezi 

www.youtube.com/eminemperuksackaynak

Leave a Comment