13734605 1375121742550030 880851473 n

Esenler Toptan Saç Satan Yerler 0530 273 03 17

Esenler Toptan Saç  Satan Yerler 0530 273 03 17

Mikro Kaynak ve Boncuk Kaynak Arasındaki Fark

Kaynak, günümüzde oldukça yoğun biçimde kullanılan saç uzatma yöntemidir ki, kendi içerisinde bir çok farklı alt türü söz konusudur. Ekonomik ve uzun ömürlü boncuk kaynak uygulamalarına alternatif olarak günümüzde kullanımı sıklaşmaya başlayan mikro kaynak, görünüm itibariyle neredeyse hiç iz bırakmayan keratin kaynak, yarım ay uygulamalarında sık başvurulan yöntemlerin başında gelen tres kaynak elbette gündelik ihtiyaçlar için çıtçıt saç; kullanılan postiş saç; diğer ismiyle kaynak uygulamalarıdır. Tabii kaynak için uygun olmayan şartlar için peruk da tercih edilebilir ki, peruklar birer protez olduklarından kendi saçınızmış gibi kullanamadığınızdan, kaynak tercih etmektesiniz.

Son zamanlarda ismini sıkça duyduğumuz mikro kaynak, boncuk uygulamalarının alternatifi olan sektöre hakim olurken, hanımların kafalarında bu iki yöntemin arasında ne gibi farklar olduğu sorusu doğal olarak ortaya çıkar. Pek çok kaynakta net bir cevaba ulaşamadığınız Mikro kaynak ile boncuk kaynak arasında farkları sizlere basitçe ifade etmeye çalışacağız.

Kaynak Nedir?

Kaynak kelime anlamı itibariyle, birbirine kalıcı olarak bağlama kavramını ifade eder. Saç kaynağında da durum tam olarak böyledir. Çıt çıt saç gibi sökülebilen uygulamaların dışında kalan tüm kaynak yöntemlerinde saçlar; kalıcı olarak yeni saçlara eklenir ve kişi kendi saçı gibi bu saçı da kullanmaya başlar. Bu ekleme işlemi ise, keratin kaynak, boncuk kaynak ve mikro kaynak yöntemlerinde prensipte ortak bir zemin üzerine inşa ediliyor olsa da, pratikte farklılıklara sahiptir.

Boncuk kaynak yönteminde saçlar boncuk çapına göre belli sayıda yeni saçlarla birleştirilip, boncuklar sıkıştırılarak bağlanır. Burada hiçbir harici araç kullanılmaz ve yöntem bütünüyle mekaniktir. Mikro Kaynak ise isminden de anlaşılacağı üzere tek saç teline indirgenebilen uygulama alanına sahiptir ve birçok şekilde uygulanabilir.

Mikro kaynağın diğer kaynak metotlarından en büyük farkı, saçın bağlandığının hiçbir şekilde anlaşılamayacağı düzeye kadar indirgenebiliyor olmasıdır. Neredeyse hiçbir mikro kaynak metodunda saçların ek olduğu anlaşılmamakla birlikte, nano jel ve keratin kaynak yöntemleri ile bağlanan saçların, detaylı incelendiğinde dahi fark edilebilmesi mümkün değildir. Ayrıca mikro kaynak, birkaç santimetre uzunluğundaki saçlara dahi uygulanabilmektedir.

Bunların yanında çok küçük aparatlarla mekanik olarak gerçekleştirilen mikro kaynak uygulamaları da mevcuttur. Boncuk kaynaktakine çok benzeyen araçlarla gerçekleştirilen işlem, yapıştırıcı kullanılmadan yapılır, yine çok hassas düzeye inilebilir ancak, yapıştırıcıların kullanıldığı düzeyde hassasiyet söz konusu olmayabilir.

Kullanım süresi

Saçlarınız doğal olara uzar. Saçlar uzadıkça hangi kaynak kullanılmış olursa olsun, bir bakım ve yenileme veya sökme işlemi gerekli olacaktır. Dolayısıyla kaynakların senelerce kullanılması her zaman söz konusu olmaz. Lakin, jel ve keratin ile yapılan mikro kaynak uygulamalarında 3 – 5 ay aralığında bakım gerekli olmakta iken, boncuk kaynak daha uzun süreli kullanılabilmektedir. Kaldı ki tres kaynak uygulamalarında bu süre yıla kadar çıkabilmektedir. Yani mikro kaynak eğer mekanik bir uygulama değilse, çok uzun olmayan bir vadede bakım gerektirecektir.

Kullanım özellikleri bakımından ise çok büyük farklar olmasa da, keratin ve jel ile yapılan mikro kaynak uygulamalarında daha hassas davranılması gerektiği gerçektir. Yapıştırıcıların mukavemeti ile doğru orantılı olan kaynak dayanıklılığı, çevresel şartlara başlı olarak yapıştırıcının niteliğini yitirmesi nedeniyle ortadan kalkabilir. Ancak, mekanik kaynak işlemlerinde, yani boncuklar uygulanan klasik veya mikro kaynak uygulamalarında dayanıklılık nispeten daha yüksektir. Su, ışı ve güneş gibi faktörlerden etkilenmeyen boncuk kaynak, travmalara karşı da daha dayanıklıdır. Tabii mikro kaynak yönteminde görsel, boncuk kaynaktan çok daha ileridedir.

Esenler Toptan Saç Satan Yerler 0530 273 03 17 ,  Peruk

Esenler Toptan Saç Satan Yerler  0530 273 03 17  , Peruk , peruk fiyatları

Esenler Toptan Saç Satan Yerler 0530 273 03 17 , Peruk , mikro kaynak fiyatları

Esenler Toptan Saç Satan Yerler  0530 273 03 17 , boncuk kaynak yapan yeler

Leave a Comment