Mikro Kaynak Hakkında

 Mikro Kaynak

Kadınların en çok özen gösterdikleri saçları; ilerleyen teknoloji ile birçok yeniliğe açık hale gelmiştir. Gelişen teknoloji ile en çok süregelen olanı tabiki Mikro Kaynak tekniğidir.
Saç kaynak tekniği saçını uzatmak isteyen bütün bayanlar amacıyla çok şık bir manzara sağlamaktadır. Bu teknik ile Bayanlar istediklerinde saçlarını uzatabilecek ve istediklerinde ise bundan vazgeçebilecekler.

Saçınız çok yavaş uzuyorsa, ya da dilediğiniz şekilde uzamıyorsa, uzamasında diğer bir sebep varsa ve sizde uzun saçları seviyorsanız bu teknik sizin amacıyla çok şık ve kullanımı kolay bir çözümdür.
Saçınız ister kalın ister ince ya da hangi renkte olursa olsun mikro saç kaynak tekniği ile saçınızı uzatabilirsiniz

          Mikro Kaynak Nasıl Yapılır ?

Saçınızı uzatmaya karar verdiyseniz yaptıracağınız en makul teknik Mikro kaynak ile saçınızı uzattırmaktır, Peki prosedür nasıl Yapılır?

Aklınıza takılan bu soruyu sorarsanız işte bu husus önemlidir. Çünkü yaptırdığınız pişman olmamak amacıyla en çok ilgi etmeniz gereken şey bu prosedürü yapacak olan bireyin bu hususdaki el işçiliğinin iyi olması yani iyi bir tecrübesinin olmasıdır.

Saçınıza ufak birleştirmeler yani Saçınızda eklemenin uygulanacağı yerin çok iyi seçilmesi lazım olur bunun yanı sıra,
Saçınıza en makul olan kalınlık ya da en makul olan incelikteki saçın seçilmesi gerekiyor ki saçınızda kalınlık farkından ötürü kötü bir görünü olmasın.

En makul olan Saçı seçtiniz diyelim, prosedüre başlandığında seçilen saçın niteliği ve güzel eklenmesi ise çok dilediğiniz o uzun saçlara kavuşabilirsiniz.

Eminem peruk saç kaynak merkezi olarak 20 senedir toptan satış gerçekleştirmekteyiz aynı vakitte perakende satış hizmeti de veriyoruz, kaliteli, karışma yapmayan garantili saç modelleri amacıyla bize çoğu etkileşim kanalımızdan ya da whatsapp tan ulaşabilir ya da mikro kaynak modellerimizi inceleyebilir siniz. Bütün ürünlerimiz kapıda ödeme ile Türkiye’nin ter yerine gönderim sağlıyoruz. Hatta isterseniz UPS ve DHL ile Dünyanın çoğu ülkesine de gönderim sağlayabiliriz.

            Micro keratin extensions

With the advancing technology, there are many innovations and simplicity in the hair that women take care of the most. The most ongoing one with the developing technology is of course the Micro extensions technique.
Hair extension technique provides a very elegant view for all women who want to lengthen their hair. With this technique, ladies will be able to grow their hair when they want and give up when they want.

If your hair grows too slowly, or if it doesn’t grow the way you want, if there is another reason for it to grow, and if you like long hair, this technique is a very stylish and easy-to-use solution for you.
No matter if your hair is thick or thin or whatever color, you can extend your hair with the micro hair extension technique.

                How to Micro Extensions?

If you have decided to lengthen your hair, the most reasonable technique to do is to extend your hair with Micro-extensions. So how is the procedure done?

If you ask this question that comes to your mind, this is important. Because in order not to regret that you have had it done, the thing you should be most interested in is that the person who will do this procedure is good at handwork, that is, he has a good experience.

Small joins to your hair, that is, the place where the addition will be applied in your hair should be chosen very well.
It is necessary to choose the most reasonable thickness or the most reasonable thinness for your hair, so that your hair does not look bad due to the difference in thickness.

Let’s say you chose the most reasonable Hair, when you start the procedure, you can get that long hair you want if the quality of the selected hair and its beautiful addition.

As Eminem wig hair extension center, we have been performing wholesale sales for 20 years, and we also provide retail sales services. You can reach us through most of our interaction channels or whatsapp or you can review our micro welding models for quality, tangle-free guaranteed hair models. We provide delivery to all parts of Turkey with payment at the door for all of our products. We can even ship to most countries in the world with UPS and DHL if you want.